Twoja altana może być okradziona…

Wiele osób aktywnie spędza czas na terenie ogrodów działkowych. Niestety altany pozostają niezabezpieczone a pozostawione w nich mienie staje się łupem przestępców. Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem swoich rzeczy bez nadzoru aby uniknąć kradzieży.

Mundurowi apelują do  wszystkich użytkowników i właścicieli ogródków działkowych aby zawsze dokładnie zabezpieczali zarówno drzwi i okna a wszystkie wartościowe przedmioty, elektronarzędzia, urządzenia i dokumenty zabierali do domu bądź umieszczali w budynku kierownictwa ogrodów. Jeśli są to narzędzia, których nie będziemy używać najbezpieczniej jeśli zabierzemy je ze sobą do domu. Szczególnie ważne jest to, aby w okresie jesienno-zimowym nie traktować swojej altany jak magazyn do przechowywania wartościowych rzeczy.

Pamiętajmy aby podczas wykonywania prac w ogrodzie być czujnym i uważnym, nie pozostawiajmy w widocznych miejscach i bez nadzoru rzeczy mogących się stać łupem złodziei zwłaszcza dokumentów, kluczy i pieniędzy. Warto również nawiązywać i dbać o utrzymywanie dobrych relacji sąsiedzkich aby wzajemnie chronić swoje mienie.

W przypadku napotkania osób, które zachowują się podejrzanie, prosimy o przekazanie takiej informacji tak aby można było podjąć szybkie i skutecznie działania a także zapobiegać kradzieżom i włamaniom do altan. Policjanci zwracają uwagę, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach zachowujących się podejrzanie, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *