Okradali swojego pracodawcę

Kradli sprzęt elektroniczny w firmie, która ich zatrudniała.

Wytężona praca chojnowskich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie trzech osób, które dokonywały kradzieży sprzętu elektronicznego oraz jednego pasera zatrudnionego na obiekcie jednego z przedsiębiorstw na terenie gminy Chojnów. Pracownicy firmy spowodowali straty w wysokości ponad 42 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

We wrześniu policjanci kryminalni Komisariatu Policji w Chojnowie, prowadzili intensywne działania operacyjne mające na celu ustalenie sprawców kradzieży sprzętu elektronicznego, dokonywanych w jednym z przedsiębiorstw na terenie gminy Chojnów. Upór i wytrwałość funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania trzech pracowników firmy, którzy chcieli zapewnić sobie dodatkowe źródło utrzymania. Łupem złodziei był sprzęt w postaci telefonów komórkowych, słuchawek, zegarków typu samrtwach, powerbanki, płyty główne, karty graficzne, tablety ii laptopy. Mężczyzna w wieku 23 lat i dwóch 28-latków, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak ustalili śledczy, czynów nie dokonywali wspólnie ani w porozumieniu ze sobą. Dodatkowo podczas wykonywania czynności, kryminalni ujawnili przy każdym z zatrzymanych narkotyki w postaci metamfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych prowadzący sprawę odzyskali część utraconego mienia, którego wartość szacuje się na 11 tys. złotych. Dodatkowo ustalono i zatrzymano25-letniego pasera, który wykonywał pracę na terenie przedmiotowej firmy i miał podejrzenia co do tego, iż oferowane przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa, a mimo wszystko wszedł w  ich posiadanie, zakupując kradzione telefony komórkowe bezpośrednio od złodzieja.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *