Od poniedziałku stopniowo zmniejszą się kolejki do lekarzy

Już od poniedziałku bowiem następne E.

Tym razem będzie to medyczne e, bo dotyczące służby zdrowia i leczenia. Lekarze będą wystawiać nie jak dotychczas papierowe skierowanie na leczenie, ale wyłącznie elektroniczne w postaci tzw. e-skierowania.

Procedura wystawiania takiego dokumentu jest prosta.

Lekarz wprowadzi konieczne dane pacjenta do systemu podłączonego do platformy e-zdrowie albo za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl i podpisze skierowanie.

E-skierowanie pozwoli na całkowitą – elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie do chwili realizacji. 

W rejestracji pacjent będzie tylko musiał podać jak w przypadku e-recepty swój PESEL oraz czterocyfrowy kod, który otrzyma na skierowaniu.

Poza tym, że e-skierowanie się nie zgubi, to dodatkowo odciąży system kolejek, bo wyeliminuje wielokrotne rejestrowanie się pacjentów do różnych placówek.

Jeśli bowiem po otrzymaniu e-skierowania pacjent zarejestruje się do jednej placówki, to automatycznie nie będzie tego mógł już zrobić w drugiej. A tym samym wyeliminuje to z systemu wiele osób, które dotychczas rejestrowały się do dwóch albo i większej ilości lekarzy POZ, co znacznie wydłużało kolejki.

Po e-recepcie, to już kolejne elektroniczne przedsięwzięcie obejmujące służbę zdrowia, które dotyczy pacjentów i personelu medycznego.

O innych KurierLegnicki.com.pl pisał już wcześniej m.in. tutaj:

PS, Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *