Areszt za znęcanie się nad rodziną

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 46-latka podejrzanego o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej córki oraz partnerki. Mężczyzna wszczynał awantury, stosował przemoc fizyczną i psychiczną oraz spowodował naruszenie czynności narządów ciała. Sąd na wniosek prokuratury, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Legniczaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 46-letni mieszkaniec Legnicy wobec swojej córki oraz partnerki. Jak ustalili funkcjonariusze dramat rodziny trwał od kilku lat. Wszczynanie awantur, używanie wobec domowników słów wulgarnych, obelżywych oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne to była niemal codzienność. Mężczyzna popychał, wykręcał ręce, zadawał uderzenia w różne części ciała, szarpał, podduszał oraz rzucał na łóżko. Policjant przyjmujący od pokrzywdzonej zawiadomienie wydał zakaz zbliżania się do mieszkania oraz jego bezpośredniego otoczenia, w którym przebywały osoby pokrzywdzone. Następnego dnia 46-letni sprawca przemocy domowej trafił do policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego zakazu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom jednoznaczne podstawy, żeby przedstawić 46-latkowi zarzuty. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz naruszenie czynności narządów jej ciała.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu wraz z Prokuratorem Rejonowym z Legnicy wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego legniczanina. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeśli jesteś jej ofiarą bądź świadkiem sytuacji, w której ktoś doznaje krzywdy, przekaż informację służbom powołanym do przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczynają procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

[źródło podkom. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *