Skuteczność widać za kratkami – odzyskali, zatrzymali

Legniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej udowodnili zatrzymanemu 42-latkowi przywłaszczenie pojazdu marki opel o wartości ponad 120 tys. złotych. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli utracony pojazd w stodole znajdującej się na terenie powiatu legnickiego. Auto było uszkodzone i częściowo zdemontowane.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wypożyczył pojazd, po czym nie zwrócił firmie, która zajmuje się użyczaniem samochodów.

Za przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast materiał dowodowy, zebrany przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, pozwolił śledczym na przedstawienie kilku zarzutów kradzieży z włamaniem 37-latkowi. Mężczyzna włamywał się do obiektów handlowych i pomieszczeń gospodarczych a następnie kradł znajdujące się wewnątrz mienie. Łupem legniczanina były wyroby tytoniowe, alkohol, elektronarzędzia, kina domowe, elektryczne hulajnogi i obuwie. Straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na ponad 24 tys. złotych.  Podczas przeszukania zajmowanych pomieszczeń policjanci odzyskali część utraconego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie mężczyzny to efekt działań operacyjnych legnickich kryminalnych, którzy konsekwentnie będą dążyć do wyeliminowania włamywaczy na terenie miasta i gminy. Przypominamy również o prawidłowym zabezpieczeniu własnego mienia a także o to, by w zaparkowanych pojazdach nie pozostawiać cennych przedmiotów oraz opakowań, które mogłyby sugerować, że znajduje się w nich coś wartościowego.  

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *