Materiały niebezpieczne, tonaż samochodów i inne zagrożenia na drogach

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego, nie przestrzegają ograniczeń tonażowych, a także sprawdzają czas pracy kierowców i warunki przewożenia materiałów niebezpiecznych ADR.

Policjanci legnickiej drogówki wspólnie z Funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na kierowców, którzy popełniają wykroczenia w ruchu drogowym, nie przestrzegają ograniczeń tonażowych i poruszają się pojazdami w złym stanie technicznym.  Szczególną uwagę zwracano na przestrzeganie czasu pracy osób zajmujących się przewozem towarów i materiałów szczególnie niebezpiecznych ADR. 

W ciągu trzech dni trwających działań sprawdzono ponad 300 dni pracy kierowców, skierowano kilka decyzji administracyjnych, na ponad 20 osób nałożono mandaty karne i zatrzymano jeden dowód rejestracyjny.

Zatrzymano również 31-letniego obywatela Białorusi oraz 59-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, którzy ingerowali w prawidłowość pomiaru drogomierza. Funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności procesowe przy udziale biegłego z dziedziny manipulacji tachografów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z przestępczością gospodarczą. Za popełnione przestępstwo z art. 306a kk grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy wszystkim kierującym o bezwzględne przestrzeganie zarówno przepisów ruchu drogowego jak i restrykcji związanych z przewozem towarów oraz czasem pracy kierowców. Jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie mogą być powodem zdarzeń drogowych, a w rezultacie przyczynić się do utraty życia lub zdrowia innych osób.

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *