To co miał w dłoni przeraziło sprzedawczynie

Trzy miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec Legnicy, który kilka dni temu w sklepie z odzieżą dziecięcą dokonał kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia 2021 r., w jednym ze sklepów dziecięcych na terenie Legnicy.  Agresor dokonał kradzieży mienia w postaci 7 par spodni oraz 17 t-shirtów. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy zagroził pozbawieniem życia próbującej go powstrzymać pracownicy sklepu. Policjanci od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego procederu. Prowadzone działania bardzo szybko doprowadziły ich do 26 letniego mieszkańca Legnicy. Krótko po zdarzeniu został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze dodatkowo udowodnili mężczyźnie kilka kradzieży mienia. Straty jakie spowodował opiewają na kwotę blisko 5 tys. złotych.

Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Legnicy usłyszał trzy zarzuty m.in. dokonania kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży do których to zarzutów przyznał się częściowo i złożył wyjaśnienia.

W miniony piątek Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem do legnickiego Sądu o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lata pozbawienia wolności.

[źródło podkom. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *