Udawał brata, bo jechał wężykiem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Intuicja mundurowych nie zawiodła, a wstępne badanie narkotesterem wskazało, że prowadził pojazd po użyciu środków odurzających, nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli kierujący dobrowolnie wydał zawiniątko z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego i przekazał patrolowi. Susz roślinny został zabezpieczony, a badanie wykazało, że jest to marihuana.

 – Podczas legitymowania mieszkaniec Legnicy usiłował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd i podawał dane osobowe swojego brata będąc przekonanym, że w ten sposób uniknie kary. Czujni mundurowi nie dali się zwieść i zatrzymali 26-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Legnicy pięcioma listami gończymi celem odbycia kary łącznej 35 miesięcy pozbawienia wolność za przestępstwa dokonywane przeciwko mieniu – informuje asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

PS, Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *