Setki kierowców straciło w tym roku prawo jazdy w legnickim

Funkcjonariusze legnickiej drogówki będą bezwzględnie represjonować kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali kilku piratów drogowych, którzy poruszali się ze znaczną prędkością po drogach naszego powiatu. Od początku roku na terenie powiatu legnickiego już blisko 400 osób utraciło swoje uprawnienia za nieodpowiedzialną jazdę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podejmując różne działania kontrolno-prewencyjne. Niestety na drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których osoby ponoszą obrażenia ciała lub giną na miejscu. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Kierujący poruszając się ze znaczną prędkością, zagrażają nie tylko sobie, ale i swoim pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie istota ludzka kryje się niewyobrażalna tragedia, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Od początku roku na drogach powiatu legnickiego prawo jazdy straciło ponad 200 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h/. Funkcjonariusze ujawnili przeszło 4 200 wykroczeń przekroczenia prędkości.

Apelujemy o rozsądek na drodze i publikujemy nagrania kierowców, którzy w minionym tygodniu przekroczyli prędkość nawet o 100 km/h. Pamiętaj, że Twoja szybka, ryzykowna jazda na drodze może się okazać, ostatnią w życiu.

Legniccy policjanci w dalszym ciągu będą bezwzględnie poskramiać kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH.

[źródło legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *