Nowy zawód?! Będzie dbał o ubranie, fryzurę i makijaż

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce – także w dobie pandemii – wyjście z domu na zakupy czy do pracy nie będzie banalnie proste, ale zrodzi wiele problemów, bo będziemy musieli skorzystać z doradztwa, a przynajmniej opinii fachowca czyli technika stylisty, który nas ubierze, umaluje i uczesze.  A wcześniej pójdzie na zakupy po odzież czy buty.

Nowy fachowiec, nowy zawód– technik stylista – ma łączyć szereg umiejętności z zakresu mody czyli odzieżowania, fryzjerstwa, makijaż, a także projektowania i wykonywania kolekcji odzieżowych, projektowania i wykonywania fryzur, a także makijażu czy przygotowywania pokazów mody. 

Inicjatywa powołania nowego zawodu do życia i wprowadzenia go do normalnego programu nauczania w szkołach trafiła już na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządy Terytorialnego, choć nie tylko, bo wcześniej przeprowadzono już jeden cykl kształcenia eksperymentalnego w jednej ze szkół w Polsce za zgodą Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Zdaniem wielu ekspertów z branży nowy zawód i kształcenie fachowców w powyższym zakresie są potrzebne, choćby dlatego, że przemysł mody przechodzi na świecie ogromne zmiany.

PS, Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *