ANONIMOWY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Każda osoba, która nie ukończyła 18 roku życia, może skorzystać z pomocy psychologicznej i wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny i całodobowy numer 116 111. To anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, które doświadczyły różnych form przemocy. Profesjonalnie przygotowani psychologowie i pedagodzy bezpłatnie pomagają małoletnim borykającym się z różnymi problemami.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 12 lat prowadzi telefon zaufania 116 111 dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, które nie potrafią uporać się  z wieloma problemami. Osoby, które korzystają z podanego numeru pozostają całkowicie anonimowe chyba, że znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Wówczas o zdarzeniu informowane są odpowiednie służby, które priorytetowo reagują w przypadku każdej informacji.

Taka forma działania pozwala osobom dotkniętym przemocy na swobodną wypowiedź i jednocześnie fachowe wsparcie przez doskonale wykwalifikowanych psychologów i pedagogów. Osoby, które decydują się za wykonanie telefonu nie tylko mogą porozmawiać o wszystkim co dzieje się w ich otoczeniu, co  sprawia im kłopoty, czego nie potrafią zrozumieć ale mogą informować o przestępstwach dokonywanych na ich szkodę, o dyskryminacji, o swoich uczuciach i kontaktach z rodzicami.

W przypadku braku możliwości nawiązania rozmowy telefonicznej, co wiąże się ze znalezieniem sobie odpowiedniego miejsca zapewniającego dyskrecję, można również  wysłać wiadomość sms lub mailowo. Konsultanci w miarę możliwości postarają się o jak najszybszy kontakt.

Infolinia nie jest miejscem, gdzie podaje się gotowe rozwiązania problemów, ale miejscem szukania możliwych rozwiązań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu.

Numer telefonu 116 111 jest czynny całą dobę przez wszystkie dni tygodnia.

[źródło Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Legnicy]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *