Pechowa siódemka dla kierowców

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kółkiem kierowcy będąc w stanie nietrzeźwości, po środkach odurzających, posiadając decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomimo naszych apeli nadal zdarzają się kierowcy, którzy będący w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę pojazdu.

W miniony weekend policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu, aż 7 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Przypominamy raz jeszcze za łamanie zakazu sądowego grozi 5 lata pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających bądź w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Nieodpowiedzialnym kierującym grozi również zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

[źródło podkom. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *