Nowa moda i nowy sposób na podróż? Daleką i bliską

Na pewno inna, bo tańsza i bardziej ekologiczna. 

Chodzi o tzw. mobilność współdzielną czyli wykorzystywanie przez wiele osób tego samego urządzenia – maszyny dla potrzeb podróży.

Jeśli to możliwe to w tym samym czasie, co skutkuje nie tylko mniejszymi kosztami, ale także co równie istotne mniejszym zanieczyszczeniem środowiska. 

Może to być oczywiście najbardziej ekologiczny sposób transportu czyli rower, ale także coraz popularniejsza hulajnoga czy skuter.

Każde można już je bez przeszkód wypożyczyć w bardzo wielu miastach Polski, bez konieczności kupowania, a więc także zmniejszając zanieczyszczenie środowiska, bo zmniejszając procesy produkcyjne tych maszyn.

Identycznie, a nawet bardziej dostrzegalne jest to w przypadku samochodów.

Tych już także nie trzeba kupować, a można wypożyczyć, nie tylko w największym miasta, ale i tym mniejszych jak Legnica też.

Można to robić już nie tylko na dni, ale i na godziny czy minuty. 

Co więcej. Można też za pośrednictwem różnych portali społecznościowych bądź specjalnych platform informacyjnych umawiać się z innymi osobami, które też jada w tym samym kierunku i w tym samym czasie, może to być oczywiście wyjazd na wakacje na drugi koniec Polski, ale również codzienna jazda do pracy w tym samym mieście.

Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale też korzystniejsze finansowo dla wypożyczającego wóz i dla jego współpodróżnych.

W ten sposób jak szacuje wielu ekspertów, w zależności od długości podróży, jej częstotliwości czy ilości współpodróżnych można zaoszczędzić nawet 50 procent kosztów przemieszczania się.

Identycznie jest też w przypadku samochodów prywatnych, a nie ze specjalnych wypożyczalni. 

Rynek w tym segmencie za sprawą konsumentów rozwija się, bo jest już kilka tysięcy samochodów, które można wypożyczać oraz kilkadziesiąt tysięcy jednośladów (rowerów, hulajnóg, skuterów).

TZ, Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *