Pod szczególnym nadzorem miejsca, gdzie nie przestrzegają przepisów

Słoneczna pogoda spowodowała, że na naszych drogach wyjechało wielu motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na drogi wyjechali motocykliści w policyjnych mundurach.

Na nasze drogi wyjechały policyjne motocykle, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Policyjne jednoślady będzie można spotkać zarówno na terenie miasta oraz całego powiatu legnickiego. Służbę na nich pełnią bardzo doświadczeni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego posiadający specjalne przeszkolenie. Policjanci poruszający się jednośladami, będą szczególnie zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami oraz sprawdzać czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania. Pod szczególnym nadzorem kontrolowane będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.
Apelujemy do kierowcy samochodów, aby również pamiętali, że poprawa pogody, wiąże się z pojawieniem motocykli na drogach. Dlatego szczególnie uważnie przy skręcaniu, wyprzedzaniu, wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych należy dokładnie się rozejrzeć i spoglądać w lusterko.
Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii.  

[źródło podkom. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *