Fałszywe pieniądze w pokoju, a w toalecie poszukiwany oszust

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wytypowali kobietę, która w jednym z legnickich sklepów zapłaciła za swoje zakupy banknotem o nominale 200 zł imitującym autentyczny. Policjanci dokonali jej zatrzymania w miejscu zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne 3 sztuki nieprawdziwych pieniędzy oraz kilka sztuk amunicji, która zostanie zbadana przez biegłych z zakresu balistyki.

To jednak nie wszystko, bowiem podczas przeszukania pomieszczeń okazało się, że w toalecie ukrywa się poszukiwany 31-latek podejrzany o dokonywanie oszustw internetowych. Kryminalni dodatkowo zabezpieczyli na miejscu kilka sztuk elektronarzędzi, co do których istnieje realne podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa.

Zarówno 25-latka jak i ukrywający się kolega zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów.    

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził kilka osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na łączną kwotę ponad 1.300 zł oferując na portalu OLX sprzedaż przedmiotów nie dostarczając opłaconych towarów.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z pojawieniem się tego  typu pieniędzy na terenie Legnicy apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na tzw. banknoty prezentowe, które nie powinny być w obiegu. Każdy z nich bardzo łatwo odróżnić ponieważ w miejscu serii i numeru umieszczony jest napis „souvenir” oraz informacja, że nie są to znaki pieniężne i nie służą do dokonywania transakcji.

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *