Jesteś objęty kwarantanną? Masz obowiązek zainstalować aplikację

Zwiększająca się liczba osób zarażonych powoduje wzrost obywateli objętych kwarantanną i izolacją. Policjanci przypominają o obowiązku zainstalowania aplikacji kwarantanna domowa. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Głównym celem zainstalowania aplikacji jest ułatwienie i usprawnienie odbywania obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. To narzędzie pozwala skontrolować, czy nie są łamane zasady np. opuszczania miejsca zamieszkania. To bardzo istotne aby osoby, które są objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad i nie wychodziły z domu. Od takiej postawy i odpowiedzialności zależy jak szybko uda się nam uporać z pandemią. Osoby, których numer telefonu pojawił się w bazie zostaną powiadomione wiadomością sms o tym aby aplikacja została zainstalowana. Można ją pobrać zarówno na telefon z oprogramowaniem Android jak i z systemem iOS, jest całkowicie bezpieczna, bezpłatna i ma wiele możliwości. Dzięki niej można złożyć zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe, posiłki, poprosić o kontakt z psychologiem. Przez bezpośrednie połączenie ze służbami  i dostęp do komunikatów o  aktualnej sytuacji epidemiologicznej, osoby objęte kwarantanną czują się bezpiecznie i posiadają wiedzę na temat zagrożenia.

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna w wysokości do 30 tys. złotych. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii.

WAŻNE! Nie ma możliwości aby z aplikacji korzystały osoby, które nie są objęte kwarantanną.

[źródło asp. Anna Grześków, legnicka komenda policji]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *