SYGNAŁ.SZUM w Galerii Ring

W piątek (15.10.) o godz. 18.00 w Galerii Ring  odbędzie się wernisaż wystawy SYGNAŁ.SZUM. Ekspozycja prac grupy Radio Internazionale jest częścią tegorocznej odsłony Festiwalu Intermediale.  Ta artystyczna formacja, w skład której wchodzi Krzysztof Pawlik, Tomasz Baran i Grażyna Kaczmarek, związana jest z Festiwalem od samego początku. Zaraz po wernisażu odbędzie się pierwszy z koncertów – o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury usłyszymy i zobaczymy twórców odbo oqpo (Włochy/Słowenia), White Nerve Connection (Polska), Pin Park (Polska). Z kolei oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Galerii Ring odbędzie się 13 listopada 2021 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Na wystawie, której animacje budują projekcje wizualne i formy akustyczne, zobaczymy instalacje wideo wykonane głównie przy pomocy kolażowej techniki cut-up, których tematem jest motyw komunikacji i jej zakłóceń. Ekspozycja staje się audiowizualną opowieścią o chaosie i ciągłych zmianach, jakim podlegają relacje społeczne. Prezentowane prace mają nieco nostalgiczny charakter, co potęguje obecność echa listów radiowych słuchaczy i mrocznego świata XIX-wiecznych powieści.

Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale jest organizowany cyklicznie przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA przy wsparciu  Legnickiego Centrum Kultury i Galerii Sztuki. To przegląd audiowizualnych performansów z gatunku elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej, który co roku gromadzi w Legnicy artystów i entuzjastów tej formy ekspresji z całego świata.

Wystawę SYGNAŁ.SZUM oglądać można w Galerii Ring od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00. Natomiast więcej informacji o Festiwalu Intemediale wraz z programem znajduje się na stronie wydarzenia. Bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne są w Galerii Sztuki, Galerii Ring oraz Galerii Satyrykon.  

[źródło Galeria Sztuki w Legnicy]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *