Tragiczny WYPADEK NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

Dziś we wczesnych godzinach porannych w Legnicy przy ul. Bobrowej na strzeżonym przejeździe kolejowym z zaporami doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Apelujemy zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zbliżając się do przejazdów kolejowych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wczesnych godzinach porannych na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Bobrowej w Legnicy. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 70-letnia kierująca samochodem osobowym, nie zastosowała się do sygnalizatora i pomimo zamykających się szlabanów wjechała na przejazd kolejowy w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem relacji Zgorzelec-Wrocław. Niestety w wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pod nadzorem Prokuratora i biegłego z zakresu ekspertyz wypadków drogowych, policjanci wykonali czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy zbliżaniu się do przejazdów kolejowych, zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach przede wszystkim zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Umiejętność przewidywania zagrożenia oraz odpowiednio szybka reakcja pozwoli uniknięcie wielu zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz ograniczonym zaufaniu, bo możemy być nie widoczni dla innych uczestników ruchu, którzy niestety nie zawsze przestrzegają przepisów ruchu drogowego, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Bądźmy rozważni.

[źródło asp. Krzysztof Oleniacz, legnicka komenda policji], Fot. Kurier Legnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *